Perfekcyjne brwi… kto jeszcze o tym nie słyszał?

Perfekcyjny zarys, kolor i kształt – to główne cele profesjonalnej stylizacji brwi. Każde brwi są inne, każda twarz unikatowa, niepowtarzalna. Zapomnijmy więc o szablonowym podejściu. Aby tworzyć spersonalizowane i doskonale harmonizujące z rysami twarzy, stylem i indywidualnym wizerunkiem brwi, musimy zagłębić się w tą tematykę bardziej.

Nazywam się Karolina Międlarz i jestem instruktorem architektury i geometrii brwi. Swoją drogę z branżą Beauty zaczęłam 6 lat temu, gdy zaczynałam studia na kierunku kosmetologia. Pasja i zamiłowanie do piękna, zamieniły moją pracę na przyjemną i bardzo satysfakcjonującą. Śmieję się, że każde następne spotkania z klientkami – określam za „spotkania towarzyskie”! Rób to co kochasz, a nigdy nie poczujesz, że pracujesz.

Jak już wcześniej wspomniałam – perfekcyjne brwi? O co w tym chodzi?

Zapotrzebowanie na usługi związane z brwiami i ich stylem z moich obserwacji z dnia na dzień rośnie. Zapytania o stylizację brwi dostaję kilka razy dziennie. Wśród klientów znajdują się zarówno osoby, które narzekają na zbyt bujne i nieregularne brwi, przez osoby, które czują potrzebę zmiany estetycznej, aż po osoby, które z różnych powodów borykają się z całkowitym brakiem lub intensywnymi ubytkami włosków.

Mamy kilka możliwości, jeżeli chodzi o formowanie brwi.

Możemy je:

  • wzmocnić lub osłabić kolorem,
  • wydłużyć bądź skrócić,
  • poszerzyć lub zwęzić,
  • przesunąć do wewnątrz lub na zewnątrz,

Wszystko zależy od tego, jakie cele i założenia wypracujemy wspólnie z klientem.

Na rynku są dostępne różne produkty do stylizacji brwi:

  • henna żelowa
  • henna proszkowa
  • farbka
  • regulacja brwi (wosk, nitkowanie, pęseta).

Jest kilka ważnych elementów, które pomagają uzyskać optymalny efekt końcowy. Najważniejsze pozostają oczywiście oczekiwania klienta. Klienci przychodzą do nas, ponieważ nam ufają. Nie oznacza to jednak, że stylistka brwi powinien zgadzać się we wszystkim ze swoim klientem. W każdej sytuacji ważne jest budowanie wizerunku autorytetu i doradcy. Oczywiście bezsprzecznie należy słuchać życzeń klienta, uwzględniać jego preferencje, ale w żadnym razie profesjonalista nie może bezkrytycznie przejmować błędnych przekonań i nierealistycznych oczekiwań. Naszą rolą jest wypracowanie kompromisu między tym, co klient chciałby zobaczyć w lustrze, a zachowaniem wszystkich zasad sztuki naszego zawodu – z poszanowaniem uniwersalnych kanonów piękna.

Miłego – Beauty Nails Brows Karolina Międlarz